Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi Boğaziçi Üniversitesi’nde Düzenlenecek

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi, Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 16-17 Ekim tarihlerinde yapılacak. Kongre’de bilişim sistemleri yönetimi, iş zekası ve bilgi teknolojileri gibi güncel konular, uzmanlar tarafından tartışılacak.Günümüz dünyasında en önemli gelişmelerden biri olarak kabul edilen Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) alanında ülkemizde ilk kez düzenlenecek Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi (YBS 2014) 16-17 Ekim 2014 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Büyük Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Portland State Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tuğrul Daim’in davetli konuşmacı olarak katılacağı Kongre’nin temel amacı Türkiye’de akademik bir disiplin olarak YBS’nin gelişimini daha iyi anlamak için ilgili paydaşlar arasında bilgi paylaşımını sağlamak ve YBS’nin disiplin olarak kimlik oluşumuna katkı sunmak olarak belirlendi.

Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar’ın başkanlığını yaptığı Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi’nin ana temaları ‘’Bilişim Sistemleri Yönetimi’’, ‘’İş Zekası’’, ‘’Bilgi Teknolojileri’’, ‘’Toplum ve Bilişim’’, ‘’Bilişim Sistemleri ve Uygulamaları’’ ve ‘’Operasyonel Yönetim’’ olarak sıralanıyor.

Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi’nin programı hakkında detaylı bilgi için: http://www.mis.boun.edu.tr/kutlu/ybs2014/program.htm

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.