Zaman ayırın. BT Dünyası geldi

Uzunca bir süre düşündüm. Türkiye’de bilgisayar, yazılım, iletişim dünyasıyla ilgili ne eksiklik var diye. Tabii ki içerik. Türkiye’nin her alanda olduğu gibi bu alanda da içerik anlamında çok eksiği var. Bu eksikliği bir nebze olsun giderebilmek, çorbaya bir parça tuz atabilmek için BT Dünyası’na “START” verdim. BT Dünyası sadece ve sadece bir Haber ve bilgi WEB SİTESİ. Web sitesi kelimesi üzerinde ısrarla duruyorum. Çünkü nice web siteleri var ki ortalıkta kendisini PORTAL zannediyor.
Hayır. BT Dünyası PORTAL DEĞİL. Sadece bir web sitesi.

Bağımsız, Tarafsız, Dosdoğru haber web sitesi.

Bağımsız. Ama bağlantısız ve bağsız değil. Bağımsızız çünkü hiçbir etki altında kalmadan, bildiğimizi, duyduğumuzu, araştırdığımızı, bulduğumuzu kimseyi incitme kaygısı gütmeden okuyucularımıza aktaracağız. Bağlantılarımız haber kaynaklarımız ve okuyucularımız. Bağımız ise gönül bağımızın olduğu bilgi ve iletişim sektörü için şimdiye kadar hizmet vermiş, veren ve verecek olan dostlarımız ile bize kucak açan, bu sitenin varolmasında, yayınlanmasında emeği, katkısı bulunan Evreka (Hakkı Oral ve Murat Ezdi) ve Simternet (Ataol ve Seval Ay).

Tarafsızız. Bu tarafsızlığımız reklam ve haber olgularına ayrı ayrı yaklaşıyor olmamız. Hiçbir kaygımızın olmamasından kaynaklanan tarafsızlığımız.
Tabii ki taraf olduğumuz noktalar var. Doğruluğun ve doğrunun tarafındayız. Türkiye için birşeyler yapmaya çalışanların tarafındayız. Türk emeğinin, sermayesinin, zekasının, bilgi birikiminin, çözümlerinin tarafındayız. Kısacası Türkiye’nin menfaatlerinin tarafındayız.

Dosdoğruyuz. Yalansız, dolansız, dolambaçsız bilgi aktarmak gerçekleri tarafsız aktarmak için doğruyuz. Yanlış bilgilendirmelerden, haberlerden sıkıldığımız için doğruyuz. Yani iki kere doğruyuz. DOSDOĞRUYUZ:

İşte bu sloganlarla, bu amaçlarla yayına başlıyoruz. Amacımız dünyada ve Türkiye’de bilgisayar, iletişim ve yazılım dünyası ile ilgili tüm haberleri en hızlı, en doğru ve en etkili şekilde çözümlerle birlikte sunmak.

Eğer Türkiye’nin kurtuluşu Tarım, Turizm, Tekstil ve Teknoloji’deyse (4 T Teoremi) teknolojiyi tüm Türkiye’ye yaymak için bu sitenin Bilgi ve İletişim teknolojisi satan kuruluşlardan daha çok bu teknolojileri kullanan kurum ve kuruluş temsilcilerinin bilgi kaynağı yapmaya çalışacağız.

Umarım bizim yolumuz açık, sizin desteğiniz bol olur.

Sağlıcakla kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu