ZyXEL 100 bin ağ uzmanı yetiştirecek

ZyXEL, şimdi de eğitim alanında bir ilke imza atıyor. Eğitimin müşteri yatırımlarını en iyi seviyeye taşımakta temel rol oynadığını çok iyi bilen ZyXEL, kurduğu “ZyXEL Eğitim Merkezi” ile bu doğrultuda uluslararası çalışanlarına, ortaklarına ve son kullanıcılara yönelik ağ teknolojileri kapsamında çok çeşitli eğitim programları sunmaya başladı. İlk etapta son kullanıcılara yönelik, ücretsiz ve kapsamlı bir sertifika programı olan ZCNP’nin (ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı) verileceği eğitim, veri ağları konusundaki en yeni teknolojileri esnek bir şekilde ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda öğrenmek isteyen kişiler için hazırlandı. Türkiye’de ilk kez ücretsiz ve online olarak sunulacak olan bu eğitimlerle ZyXEL, bilgi teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyenlere bulunmaz bir fırsat sunuyor!Aşamalı olarak ilerleyecek olan ve ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı sertifika programı ile başlayan ZyXEL Eğitim Merkezi, ilerleyen dönemde ZCNE (ZyXEL Sertifikalı Ağ Mühendisi) ve sonra da ZCNT (ZyXEL Sertifikalı Ağ Eğitmeni) sertifika programları ile eğitimlerinin kapsamını genişleterek üç bölümde birden faaliyet gösterecek. Eğitimi tamamlayan ve sınavları başarıyla verenler ise, ZCNP eğitimi ile Sertifikalı Ağ Uzmanı, ZCNE eğitimi ile Sertifikalı Ağ Mühendisi, ZCNT Eğitimi ile Sertifikalı Ağ Eğitmeni olacak. Katılımcılar bu programların hepsinden sertifika alma hakkına sahip oldukları gibi dilerlerse sadece ilk programa katılarak sadece Sertifikalı Ağ Uzmanı da olabilecekler.

Evinizin ağ uzmanı olabilir ya da yeni bir kariyer elde edebilirsiniz
ZyXEL Eğitim Merkezi’nin 8 ay önce kurulduğunu ve test çalışmalarının tamamlanmasından itibaren Mayıs ayının ilk haftası Türkiye’de de devreye girdiğini belirten ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Vefa Tarhan projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyoruz. ZyXEL Eğitim Merkezi, hem müşteri hem de iş ortaklarımıza hitap etmesiyle ZyXEL’in eğitim ve gelişim vizyonunu çok iyi yansıtmaktadır. Eğitim merkezimizde ücretsiz olarak uluslararası geçerliliğe sahip Sertifikalı AĞ Uzmanlığı, ZCNE Sertifikalı Ağ Mühendisliği ve ZCNT Sertifikalı Ağ Eğitmenliği eğitimlerini vermektedir. Bu eğitimlerle 100 bin kişiyi Sertifikalı Ağ Uzmanı yapmayı hedefliyoruz. Ülkemizde son yıllarda bilgisayar ve internet kullanımındaki artış, özellikle bağlantı teknoloji alanında uzmanlaşmış ağ uzmanlarına duyulan ihtiyacı ciddi oranda artırdı. Diğer tarafta tüm dünyada teknolojik trend olarak, üretilen her türlü ürün kendi başına bağımsız olmaktan ziyade bir ağın parçası olarak sunuluyor. Bu da ürünlerin uzaktan yönetilmesini, merkezi ürünlerle çalışmak zorunda olmalarını, yazılımlarının güncelleştirilmesini, problemlerinin ürünün yanı başına gidilmeden yada servise gönderilmeden hızlıca çözülmesini gerektiriyor. Bu tür ürünlerin tamamı ağ teknolojileri üzerinden iletişim kuruyor. ZyXEL Eğitim Merkezi’nde sunulan eğitimler, tekniker seviyesinde verilen bilgilerden üst düzey mühendislik ve eğitmen düzeyine kadar önemli bir servis alanı kapsıyor. Zira artık evlerimizde dahi ciddi anlamda ağ teknolojileri kullanılır hale geliyor. Bu nedenle bireysel müşterilerimizin de bu alanda kendilerini geliştirmek için eğitimlerimizden faydalanacaklarını umuyoruz. Bu eğitimi alıp sertifika alanlar KOBİ düzeyindeki ICT firmalarında teknik personel, kurumlara çözüm danışmanı, eğitmen ve her sektörde bilgi işlem personeli olarak çalışabilirler. Ayrıca uyguladığımız programlar, sertifika sahibi kişilerin iş başvurularında tercih edilmelerini de sağlayacak noktada bulunmaktadır.”

İlk adımda Ağ Uzmanı olun
ZyXEL Eğitim Merkezi’nde üç kademeli eğitim veriliyor. Öncelikli olan ücretsiz ve online derslerin ve sınavların İngilizce verildiği ZCNP dediğimiz Uluslararası Sertifikalı Ağ Uzmanı eğitimidir. Program sadece ZyXEL ürünlerine özel değil, ağ bilgilerinin aktarılmasına ve uygulama deneyimi kazandırılmasına odaklanır. Bu program özellikle üniversitelerin mühendislik bölümü öğrencileri veya teknik lisedeki öğrencilerine yöneliktir. Bunun yanı sıra bu program ZyXEL iştiraklerine/şubelerine ve ortaklarına aktarılmasına ve uygulama deneyimi kazandırmaya da odaklanır. Bu eğitimlerde veri iletişimi, temel teknolojiler ve bu kapsamdaki örnek ürünler hakkında detaylı eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Eğitimdeki teknik İngilizce ise sade ve öğrencilerin okullarda öğrendiği İngilizce eğitimiyle kolaylıkla anlayabilecekleri ve teknik İngilizcelerini de geliştirmelerine katkı sağlayacak düzeydedir.

ZCNE dediğimiz Sertifikalı Ağ mühendisi eğitim programı ise ZyXEL satış firmalarındaki (SI/VAR – Sistem Entegratörleri ve Katma Değerli Bayilerdeki) destek mühendislerine veya bu alanda kariyer yapmak isteyen mühendislere yöneliktir. Bu eğitim ZyXEL Türkiye ofisinde veya anlaşmalı eğitim kurumlarında verilecektir. Bu eğitim ardından sınavlar İngilizce olarak online gerçekleşecektir. ZCNE eğitimi alınabilmesi için öncesinde ZCNP dediğimiz Ağ Uzmanlığı Sertifikasını almanız gerekmektedir.

ZCNT yani Sertifikalı Ağ Eğitmeni Programı ise, eğitmenler ve ZyXEL iş ortaklarındaki destek mühendislerine yöneliktir. Bu eğitimi alan ve sınavları başarıyla veren kişiler, Sertifikalı Ağ Eğitmeni olarak yeni bir kariyer elde edeceklerdir.

Eğitimlere nasıl başvurulur?
ZCNP Sertifikalı Ağ Uzmanlığı için katılımcılar http://education.zyxel.com.tr/Default.aspx sayfasında Login bölümünden istenilen bilgileri ibraz ederek eğitimleri almaya başlayabilirler. Bu eğitimler web tabanlı ve 7/24 şeklinde alınabilmektedir. İstenildiği zaman eğitime başlanabilir.
ZCNE eğitimi için ZCNP sertifikası alındıktan sonra ZyXEL Türkiye Ofisi Eğitim Merkezi birimi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Alınan ön kayıtların ardından eğitimlerin gerçekleşeceği yer ve tarih hakkında başvuru yapan kişilere bilgi verilecektir. ZCNT eğitimi için yine ZyXEL Türkiye Ofisi Eğitim Merkezi’ne başvurmak gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu