Ana sayfa BT Gündem IDC Kurumsal Mobilite’yi masaya yatırmaya hazırlanıyor

IDC Kurumsal Mobilite’yi masaya yatırmaya hazırlanıyor

64
0

Gelişmiş mobil servisler, akıllı cihazlar ve akıllı bulut hizmetleri rekabette üstünlük sağlamak isteyen şirketlerin faaliyet şekillerini yeniden tanımlıyor. IDC tarafından yapılan güncel bir araştırmada işletmelerin verimlilik, üretkenlik, müşteri hizmetleri ve çalışan işbirliğindeki iyileştirmeler, mobil çalışma girişimlerinin uygulanmasında sağlanan en önemli yararlar olarak tanımlandı. IDC, bu zeminde öncü stratejileri ile ilk defa gerçekleştireceği ‘Kurumsal Mobilite Konferans Serisi’ni, gündemin merkezinde yer alan bu avantajlara ulaşılabilmesi için tasarladı.

4 Eylül’de Kuveyt’te başlayarak yıl sonuna kadar Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin önde gelen dokuz ticari merkezinde devam edecek olan ‘Kurumsal Mobilite Konferans Serisi 2013’, Türkiye’de 1 Ekim’de İstanbul’da, 3 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek. IDC’nin ‘Kurumsal Mobilite Konferans Serisi 2013’ yaygın eğilimler, yatırım öncelikleri ve kurumsal mobilite ortamında potansiyel büyüme alanları için analitik bakış açısı sunmayı vaat ediyor. Etkinlikte sunumları, gerçek hayattan alınan başarı hikayeleri, konunun uzmanları ile paneller ve soru-cevap bölümleri, etkili bölgesel analistlerin ve önde gelen sektörel uzmanların, üst düzey BT yöneticilerine yıkıcı bağlantı sorunlarının başarıyla üstesinden gelme ve birleşik iletişimin yetenekleri, oyunun kurallarını değiştiren mobil uygulamalar ve kendi-cihazını-getir (BYOD) girişimlerinden gerçekten yararlanabilmeniz için tavsiyelerde bulunduğu oturumlar takip edecek.

“BYOD, tüm dünya genelindeki işletmelerde gelişen bir kavram ve Türkiye’deki durum da giderek artan sayıda çalışanın kendi kişisel cihazları üzerinden kurumsal kaynaklara erişmeye çalışmasıyla bundan farklı değil.” diyor IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları. “BYOD, zaten gayri resmi biçimde önemli miktarda gerçekleşiyor ve çok yüksek sayıda işletmenin mobilite için somut stratejileri yok. Bu, BT yöneticileri için en göze çarpanları bağlantı, ağ güvenliği ve cihaz yönetimi etrafında olmak üzere pek çok zorluk barındırmakta. Bu sebeple, eğer tam olarak artan verimlilik ve işbirliği, gelişmiş müşteri kazanımı ve gelişmiş çalışan memnuniyetinin doğal avantajları yakalanmak isteniyorsa, kurumsal politikaların belirlenmesi zorunlu.”

Her bir etkinlik gerçekleştirildiği ülkenin taleplerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanırken, tüm konferans serisinde işlenecek bir dizi ortak konular da olacak. Bunlar, herhangi bir kurumda başarıyla uygulanmış ve yönetilmekte olan kurumsal mobilite örneklerini de içeren, sektörde kabul gören global başarı hikayelerine odaklanacak. Uzman konuşmacılar, kurumsal mobilite aracılığıyla somut verimlilik ve önemli maliyet tasarrufu sağlamış şirketlerden örnekler verirken BT yöneticilerine kapsamlı ve akılda kalıcı bir yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi de sunacaklar.

‘IDC Kurumsal Mobilite Konferans Serisi 2013’ün Orta Doğu, Afrika ve Türkiye çapındaki etkinlik tarihleri aşağıdaki gibidir:

Kuveyt – 4 Eylül
Doha – 9 Eylül
Istanbul – 1 Ekim
Riyad – 2 Ekim
Ankara – 3 Ekim
Johannesburg – 7 Kasım
Kahire – 11 Kasım
Lagos – 20 Kasım
Nairobi – 26 Kasım
Dubai – 9 Aralık