Gençlik Olimpiyat Oyunları BT altyapısı Atos’a emanet

Atos, 6 Ekim’de başlayan ve 18 Ekim’e kadar sürecek, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli tüm teknolojik altyapıyı kurdu.Atos, oyunlar sırasında iletişim, medya, spor ve güvenlik sistemleriyle ilgili tüm teknolojik altyapının işletiminden de sorumlu. Şirket ayrıca 2024’e kadar tüm Olimpiyat Oyunları’na Bilgi Teknolojileri hizmeti sağlayacak.Atos, olimpiyat oyunlarında sporculara, seyircilere, organizatörlere, basına, televizyon izleyicilerine ve internet kullanıcılarına kusursuz ve güvenli teknoloji hizmetleri sunmak için tüm teknoloji ortaklarının ve tedarikçilerinin katkılarını birleştiriyor ve yönetiyor.  Ayrıca, tüm dünyada izleyicilere ve basın organlarına sonuçları saniyeden kısa sürede sunan, etkinlikler ve sporcularla ilgili bilgileri aktaran bilişim sistemi Atos tarafından bütünleştirilip işletiliyor ve güvenliği sağlanıyor. Atos, bilgi güvenliği, sistem entegrasyonu, operasyon yönetimi, danışmanlık ve yazılım geliştirme gibi alanlarda da Olimpiyat Oyunları’na uluslararası bilişim uzmanlığı sağlamaya devam ediyor.
Atos Türkiye CEO’su Cüneyt Uslu, teknolojinin gelişimiyle birlikte siber saldırıların arttığını belirterek şunları söyledi: “Olimpiyat oyunlarının başlamasından itibaren bilgi işlem merkezlerinden güvenlik kameralarına, oyunların saatlerinden sporcu test merkezlerine kadar birçok noktaya siber saldırılar gerçekleşiyor. Bu gelişme de güvenliği Olimpiyatlarda en önemli konu haline getiriyor. Örneğin 2016 yılındaki Rio Olimpiyatları’nda günde yaklaşık 50 bin siber saldırı yapıldığı açıklandı. Ancak Atos’un ve iş ortaklarının çabalarıyla tüm saldırılar engellendi ve hiçbiri başarıya ulaşamadı. 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’nda da aynı titizlikle hizmet veriyoruz.”
Dört yılda bir düzenlenen ve 15-18 yaş aralığındaki sporcuların katıldığı Gençlik Olimpiyatları’nda bu yıl 206 ülkeden 3 bin 998 sporcu yer alıyor. Atos’un teknolojik altyapısını kurduğu Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’na Türkiye 17 spor dalında 29’u kadın, 26’sı erkek olmak üzere 55 sporcuyla katılıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.