Ana sayfa BT Gündem Türkiye’nin en büyük AR-GE’sinin başına Murat Sarpel geçti

Türkiye’nin en büyük AR-GE’sinin başına Murat Sarpel geçti

203
0

Vestel Şirketler Grubu’nda Elektronik Grubu Sirketleri’nin Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerini yöneten, “Vestel, Elektronik Grubu Ar-Ge’leri Genel Müdürlüğü” gorevine Murat Sarpel getirildi. 1990 yılında O.D.T.Ü Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve yuksek lisans dereceleri alan Sarpel, bu tarihten itibaren Vestel bünyesinde çalışıyor. 1990 yılında Vestel Şirketler Grubu bünyesinde TV Dizayn Mühendisi olarak göreve başlayan Murat Sarpel, aradan geçen 16 yılda silikon vadisindeki Vestel USA şirketini kurmak ve yönetmek, Digital AR-GE’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlendikten sonra 2005 yılında Vestel Komünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü olmuştu.

15 yılı aşkın Ar-Ge tecrübesi ile yeni görevinde Sarpel, Vestel Şirketler Grubu’na bağlı elektronik üretimi yapan şirketleri için AR-GE faaliyetlerini yürütmenin yanı sıra şu anda gündemde olmayan yeni ürün ve işlerle ilgili fizibilite ve AR-GE çalışmalarının ve halen devam etmekte olan işlerin verimliliğini artırmak için gerekli faaliyetlerin yürütülmesine liderlik edecek.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi İhsaner Alkım’a bağlı olarak çalışacak Sarpel’den boşalan Vestel Komünikasyon Genel Müdürlüğü görevini, halen Vestel Dijital A.Ş. Genel Müdürlük görevini de yürütmekte olan Hayrettin Çelikhisar üstlendi.